Świece sojowe Palo Santo – dlaczego warto je nabyć?

Świeca sojowa Palo Santo

Im dalej w las, tym więcej rozwiązań pokazuje się praktycznie na każdym możliwym rynku, w tym na rynku świec. Parafinowe warianty coraz częściej ustępują swoim sojowym odpowiednikom – i to nie bez powodu. Dlaczego ten trend wybija się coraz bardziej? Skąd decyzja na zmianę preferencji? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć poniżej.

Dlaczego świece są dobrym zakupem?

Ciężkie dni mają to do siebie, że są bardzo wyczerpujące zarówno pod względem fizycznym, jak i emocjonalnym. W takich momentach nie ma nic lepszego od spokojnego, relaksującego wieczoru we własnych czterech ścianach. Smaczna kolacja, ciekawa książka albo intrygujący serial w tle – tylko tyle potrzeba, aby móc odetchnąć pełną piersią po dniu pełnym wrażeń. Jest jednak jeden element, który może ulepszyć tę już i tak szczęśliwą chwilę. Elementem tym jest świeca.

Świece są znane ludziom od wielu lat i stanowią niezbędny element wielu obrzędów. Nie należy jednak uważać, że stosowane są wyłącznie w celach obrządkowych – istnieją ludzie, którzy cenią je sobie w swoim życiu codziennym. Nie ma dla nich nic lepszego od relaksującej woni lawendy i wanilii czy egzotycznego zapachu ananasa z kokosem. Świece potrafią uspokoić zszargane nerwy, pomagają załagodzić nieoczekiwane ataki paniki, a nawet ułatwiają usypianie.  

To właśnie dlatego rynek świec rozwija się w tak szybkim tempie. Zainteresowanie nie maleje, więc powstają coraz to nowe ich rodzaje oraz zapachy, a do tego brane są również pod uwagę preferencje klientów co do sposobu pakowania czy miejsca przeznaczenia produktów. Jak można się domyślić, jest to dopiero początek świecowej rewolucji.

Parafinowe czy sojowe – które świece wybrać?

Kiedy pojawiły się pierwsze wzmianki o świecach sojowych w szerszej opinii publicznej, wiele osób pytało, dlaczego zbierają one tak dobre opinie. W końcu świeca to świeca – ważne, że się pali i wydziela przyjemną woń. Jak się jednak okazuje, są pewne różnice między wariantami sojowymi i parafinowymi, a należą do nich:

 • świece sojowe są świecami naturalnymi, toteż nie zawierają sztucznych barwników ani żadnych innych toksycznych dodatków, które mogłyby być szkodliwe dla zdrowia użytkownika;
 • przy świecach sojowych nie ma mowy o sadzy, która przy świecach parafinowych jest czymś normalnym – niestety to również wpływa negatywnie na samopoczucie, w szczególności jeśli mowa o drogach oddechowych;
 • wariant sojowy jest całkowicie biodegradowalny, jako że soja, z której tworzy się świece, pochodzi z upraw naturalnych, tak więc szczególnie w kwestii dbałości o środowisko świece sojowe są lepszym rozwiązaniem od parafinowych;
 • trwałość świec sojowych to oczywisty atut, o którym nie mówi się wystarczająco dużo – być może za taką świecę zapłaci się trochę więcej, ale starczy ona na dużo dłużej;
 • z racji swojej naturalności, pozbycie się rozlanego wosku jest dużo łatwiejszym procesem w przypadku świec sojowych, więc można pożegnać się z nieprzyjemnymi sytuacjami, kiedy to wosk spada na czyste ubranie.

Zdecydowana większość argumentów popiera fakt, że świece sojowe są lepszym rozwiązaniem od parafinowych. Środowisko, wydajność, a nawet własne zdrowie – wszystko to jest idealnym przykładem na to, że te świece powinny zagościć w każdym domu.

Wszystko, co trzeba wiedzieć o świecach sojowych Palo Santo

Świece sojowe Palo Santo są świecami niezwykle wydajnymi, jako że ich czas palenia dochodzi nawet do 50 godzin. Same świece natomiast to 300 ml cudownych woni cytrusowych z nutką drewna i kokosa, dzięki którym zrelaksowanie się to tylko formalność. Są one bardzo dobrym dodatkiem do aromaterapii oraz jogi, ale też do kąpieli w leniwe wieczory. To właśnie dzięki nim osiąga się najlepsze rezultaty przy domowym – a także profesjonalnym – spa.

Świeca sojowa Palo Santo

Na co więc zwracać uwagę przy zapalaniu świec sojowych Palo Santo? Istnieje kilka zasad, do których zalicza się:

 • ustawienie świecy w miejscu, gdzie nie zgasi jej żaden powiew wiatru;
 • ułożenie jej na podstawce, najlepiej na niewielkim talerzyku;
 • przycięcie drewnianego knota ok. 3-4 mm nad poziomem wosku;
 • fakt, że świeca sojowa nie spala się do końca przez umiejscowienie knota – jest to naturalny proces użytkowania jej.

Oczywiście istnieją inne środki ostrożności, na które należy być uczulonym:

 • nie można stawiać świecy przy żadnym materiale łatwopalnym;
 • nie należy dotykać zapalonej świecy gołymi rękoma;
 • trzeba zachować odległość minimum 20 cm od innych rzeczy, w tym od innych świec.

Ostatecznie nie pozostaje nic innego, jak cieszyć się przyjemną wonią świecy sojowej Palo Santo wtedy, kiedy organizm tego najbardziej potrzebuje. Jest to wegański sposób na oczyszczenie umysłu i pomieszczenia, którzy niesie ze sobą niezliczoną ilość korzyści.